Asistent(a) Medical(a) de Ingrijiri Paliative la Domiciliu – Adulti

Fundatia Hospice Casa Sperantei

Job expirat

RESPONSABILITATI

Fundatia Hospice Casa Sperantei angajeaza Asistent(a) medical(a) de ingrijiri paliative la domiciliu - adulti.

Destinatia locului de munca: Bucuresti

Responsabilitati job: Acorda ingrijiri paliative la domiciliul pacientilor.

CERINTE

Aviz de libera practica, maturitate profesionala si emotionala, capabila sa lucreze in echipa, cu abilitati bune de comunicare, integritate si principii etice solide, dorinta de dezvoltare personala si profesionala, de preferinta posesor permis conducere cat. B

Experienta: Practica medicala (din anii de studii) si cunoasterea baremului minim de manevre

Studii: Scoala Postliceala Sanitara sau Facultatea de Medicina, sectia Asistenti Medicali

Alte cerinte: Obligatoriu scrisoare de intentie

Adresa de email pentru primirea CV-urilor si a scrisorilor de intentie: anton.diaconu@hospice.ro

BENEFICII OFERITE

Perioada nedeterminata, cu perioada de proba 1-3 luni

Fundaţia HOSPICE Casa Sperantei este prima organizaţie de caritate din România având misiunea îngrijirii bolnavilor incurabili în faze avansate şi terminale, în special bolnavi de cancer. Serviciile hospice sau "îngrijiri paliative specializate" contribuie la îmbunătăţirea calităţii vieţii bolnavilor incurabili prin tratamentul durerii şi a celorlalte simptome asociate, suport psiho-emoţional, social şi spiritual. Serviciile noastre sunt gratuite şi se adresează populaţiei din Brașov, judetul Brașov și București.