ASISTENTA LOGISTICA

FLAMINGO

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Stabilirea necesarului de aprovizionare a magazinelor pe baza vanzarilor si a stocului magazinelor arondate;
- Alocarea catre magazinele Flanco/ Flamingo a produselor IT/electronice/ electrocasnice, pe baza analizei vanzarilor si a stocurilor disponibile in depozit;
- Analiza comenzilor speciale primite din partea responsabililor din magazine, consultarea cu Product Manager privind posibilitatea achizitionarii/ livrarii produselor si informarea magazinelor cu privire la termenul de livrare;
- Participa la alocarea promotiilor speciale pe magazine.

CERINTE

Grupul Flamingo International SA angajeaza pentru pozitia ASISTENTA LOGISTICA, candidate care indeplinesc cerintele de mai jos:

- Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare, dar numai la una din cele 3 forme de invatamant: F.R., I.D., F.F. (precizati in CV forma de invatamant);
- Studiile tehnice vor fi apreciate;
- Experienta profesionala de minim 8 luni in domeniul logisticii sau vanzarilor de electronice/ electrocasnice - constituie un real avantaj pentru angajare;
- Cunostinte MS Office (Excel -foarte bine);
- Spirit analitic, capacitate de organizare, responsabilitate;
- Abilitati excelente de comunicare si relationare.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Posibilitatea de a face parte din echipa de service autorizat SONY si de a se dezvolta profesional.

Grupul Flamingo International deruleaz¿ activit¿¿i de retail ¿i distribu¿ie, produsele comercializate fiind din gamele IT&C, electronice ¿i electrocasnice. Magazinele sunt operate sub brandurile Flanco World, Flamingo Computers ¿i Flanco, fiecare dintre acestea fiind specializat pe segmente de produse ¿i clien¿i diferite.

Re¿eaua Flanco World cuprinde magazine de suprafa¿¿ mare (1,800 – 3,000 mp), amplasate în ora¿e mari ¿i medii, în centre de retail u¿or de accesat de c¿tre clien¿i. Primul magazin Flanco World a fost lansat în noiembrie 2005, în Bra¿ov, iar în prezent exist¿ 10 magazine Flanco World în toat¿ ¿ara.

Lan¿ul de magazine Flamingo Computers, cu cele peste 50 de loca¿ii existente în România, este liderul pie¿ei locale de IT&C, de¿inând primul loc pe pia¿a calculatoarelor pentru al 4-lea an consecutiv, cu o cot¿ de pia¿¿ de 13,1% pentru 2006, în cre¿tere cu 18,5% fa¿¿ de anul 2005.

Clien¿ii pot g¿si în magazinele grupului tehnologii ¿i produse de ultim¿ genera¿ie, atât din gama IT ¿i electronice cât ¿i din segmentul de entertainment, precum varietate foarte mare de console ¿i jocuri. De asemenea, ace¿tia beneficiaz¿ de consultan¿¿ în alegerea produselor potrivite, a celor mai bune solu¿ii de cump¿rare ¿i a celor mai eficiente ¿i accesibile sisteme de vânz¿ri în rate, asigurând, în plus, servicii post-vânzare, precum transportul ¿i instalarea gratuit¿.

Din iunie 2005 compania Flamingo International este cotat¿ la Bursa de Valori Bucure¿ti.