Asistenta HR Avantaje sociale si Locuinta

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiunea dvs principala este gestiunea sarcinilor administrative legate de Avantajele sociale si locuinta, cum ar fi :

DECLARATIILE ANGAJATORULUI :
Administrarea declaratiilor pentru organismele externe
Gestionarea declaratiilor de pierderi salariale legate de participatii/interese

Medaliile de lucru :
Validarea experientei profesionale si inregistrarea diplomelor primite
Administrarea certificatelor de munca si refacerea celor eronate
Plata alocatiilor medalii
Tratarea/rezolvarea cererilor de control asupra sumei alocatiilor
Comandarea medaliilor si expedierea lor

ECONOMIILE SALARIALE : gestionarea buletinelor de optiuni

ACTIUNEA LOCUINTA :
Administrarea solicitarilor pentru locuinta (cadre, provincia - TMB – asistenta sociala) in relatia cu toate tipurile de persoane care pot interveni in proces ( colectori, salariati, asistente sociale...)
Urmarirea procesului, legat de intrumentul de urmarire/cautare E-LOGIS
Actualizarea parcului 1 % (urmarirea administrativa a dosarelor si mentenanta parcului imobiliar)
Verificarea datelor din bilantul de serviciu al colectorilor
Elaborarea rapoartelor pentru Sub-comisia Locuinta
Administrarea campaniei privind avizele de impozit
Asigurarea raspunsurilor la toate intrebarile externe si interne

ACTIVITATI GENERALE DE SERVICIU
Urmarirea cardurilor de credit corporate
Asigurarea unei supravegheri permanente asupra avantajelor sociale si locuinta
Rezolvarea solicitarilor emise de Fil RH
Asigurarea raspunsurilor la diversele intrebari referitoare la avantajele sociale si la locuinta

CERINTE

Franceza: Avansat

Studii universitare
Master in domeniul resurselor umane

Experienta mai mare de 3 ani in gestiunea administrativa a platilor / gestiunea avantajelor sociale si locuinta

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.