Asistenta Directie - Sucursala Mari Clienti Corporativi

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizeaza evidenta intrarilor si iesirilor de corespondenta si repartizarea acesteia;
Asigura preluarea si transmiterea apelurilor telefonice, repartizarea mesajelor prin fax si copierea documentelor;
Redacteaza documentele ce privesc problemele zilnice de organizare, la cererea superiorului (corespondenta, prezentari, etc);
Asigura organizarea eficienta a activitatilor administrative ale entitatii;
Planifica si administreaza necesarul de materiale consumabile pentru birou / rechizite, asigurand distribuirea catre personalul entitatii;
Acorda asistenta in sarcinile de birotica personalului entitatii;
Realizeaza formalitatile de plata a facturilor;
Claseaza si arhiveaza documente;
Asigura derularea activitatilor de protocol;
Efectueaza traduceri.

CERINTE

Absolventa de studii superioare;
Reprezinta un avantaj experienta pe un post similar;
Cunostinte de limba engleza si franceza – nivel avansat;
Abilitati de comunicare si relationare;
Spirit organizatoric;
Initiativa.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.