ASISTENTA DEPARTAMENT COMERCIAL

VENUS DSH IMPORT EXPORT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Actualizare oferta produse
- Situatii vanzari, stocuri, evidente credite, analize vanzari
- Prelucrare liste receptii, intocmire si verificare NIR-uri
- Introducere date
- Analize oferte
- Dactilografiere ordine de plata
- Transmitere faxuri, e-mailuri
- Corespondenta comerciala cu furnizorii externi
- Activitati de pregatire a participarii la targurile anuale de profil: invitatii, articole promotionale, materiale reclama - creare machete grafice

CERINTE

- Absolventa studii superioare economice/tehnice
- Persoana dinamica, realista cu mare dorinta de invatare, abilitati de comunicare interpersonala si pentru lucrul in echipa, capacitate si disponibilitate pentru efort intelectual sustinut, dedicata, orientata spre rezultate
- Limba engleza comerciala
- Bune cunostinte operare PC: Windows, MSOffice, Internet browser & e-mail; avantaj cunostinte grafica - creare / editare / prelucrare in Corel Draw, Adobe Photoshop
- Familiarizata in utilizarea apraturii de birou

Venus DSH este importator direct si distribuitor al unei game variate de scule, unelte, dispozitive, articole de feronerie, sanitare, metalo-casnice.
In cei peste 10 ani de prezenta pe piata romaneasca ne-am format o retea stabila de peste 1500 de clienti - utilizatori directi si distribuitori din toate zonele tarii, precum si cunoscute retele de hypermarketuri prezente in Romania.
Activitatea noastra este sustinuta de o baza logistica bine structurata, dispunand de un modern showroom si depozit propriu desfasurate pe o suprafata de 4000 mp in zona Militari.
De-a lungul timpului ne-am pefectionat relatiile de afaceri cu furnizorii externi reusind sa adaptam oferta la specificul pietei romanesti, intr-un flux dinamic de aprovizionare.
Succesul de care se bucura Venus DSH (si implicit clientii nostri) se datoreaza in primul rand angajatilor
Asiguram un mediu de lucru favorabil
Implicam personalul in procesele decizionale
Incurajam munca in echipa si antrenam toate structurile companiei in atingerea telurilor propuse, sarbatorind succesele si invatand din greseli
Avem o echipa dinamica care s-a adaptat cu usurinta noilor conditii economice si de organizare aparute ca urmare a procesului de aderare a tarii noastre la Uniunea Europeana, capabila sa faca fata noilor provocari ale pietei