Junior Web Designer - Limba Germana

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Se ingrijeste de imaginea pe internet a companiei atat in Romania cat si pentru celelalte tari din regiunea de S-E a Europei;
- Este responsabil/a cu implementarea standardelor de internet;
- Acorda sprijin in desfasurarea proiectelor online;
- Prelucreaza componentele Website-ului cu respectarea conditiilor impuse de CI;
- Activitati de analiza, control si raportare;
- Pregateste si prezinta rezultatele campaniilor desfasurate;
- Colaboreaza strans cu centrala administrativa din Austria precum si cu comunicatorii din celelalte locatiile ale companiei din S-E Europei.

CERINTE

- Intelegerea la nivel de baza a tehnologiilor Web;
- Experienta in lucrul cu Content-Management-System, de preferat cu Coremedia;
- Cunostinte in domeniul CMS precum si cunostinte de baza in JavaScript, HTML, CSS, XML; cunostintele de PHP reprezinta un avantaj;
- Afinitate ridicata in folosirea internetului;
- Foarte buna cunoastere a programelor relevante de grafica si design, de preferat Adobe;
- Intuitie pentru textele promotionale, fotografie si noi treduri;
- Cunostinte foarte bune in domeniul conversie-optimizare si control Web;
- Cunostinte foarte bune de limba germana.

BENEFICII OFERITE

- Salariul motivant;
- Telefon de serviciu;
- Traininguri de perfectionare.