ASISTENT SOCIAL

Organizatia Umanitara Concordia Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

PUNCT DE LUCRU – Centrul de tranzit Sf.Lazar – Bdul. Apicultorilor nr.3A, Sector 1, Bucuresti

CERINTE

- studii superioare de profil (absolvent sau in formare)
- experienta de minim 1 an in domeniul asistentei sociale
- practica in domeniul social ar constitui un avantaj
- abilitati organizatorice si de rezolvare de probleme
- abilitati de comunicare si relationare cu adultii si copiii/tinerii si bun spirit de colaborare
- competente de utilizare a computerului

BENEFICII OFERITE

Se ofera posibilitatea de a lucra intr-o organizatie dinamica, serioasa, dedicata copiilor si tinerilor aflati in situatii de dificultate, alaturi de o echipa multidisciplinara. Pachetul salarial este motivant, adecvat responsabilitatilor postului.

Data limita pentru depunerea aplicatiilor este: 31.05.2014

CONCORDIA este o organizaţie umanitară, neguvernamentală, apolitică şi non-profit, care are ca obiectiv recuperarea şi reintegrarea socială, şcolară şi familială a copiilor şi tinerilor care provin din familii dezorganizate, defavorizate social sau direct din stradă.