Asistent Service PC

Dragon Software SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea activitatii principale:
- deplasare la sediul clientului (in jud. Ilfov), cu masina firmei.
- preluare sistem PC conform planificarii de service si efectuarea operatiunilor specifice de service harware: dezasamblare unitate PC, spalare carcasa, aspirare si curatare subansamble (placa de baza, placi interfata, discuri etc.), inlocuire ventilatoare, curatare unitate floppy si unitate optica, reasamblare unitate PC.
- efectuare operatiuni similare specifice pentru periferice (de ex. imprimante, mousi s.a.).
- efectuarea operatiunilor specifice de service software (sistem de operare, pachet Office etc.).
- reconectarea sistemului, testarea si predarea acestuia clientului.
- inregistrarea operatiunilor efectuate si concluziile interventiei in registrul de service.

Alte activitati specifice postului:
- inlocuire cartuse imprimante, inlocuire cabluri (alimentare, LAN, etc.)
- actualizare driveri, actualizare sistem de operare
- mentinerea la zi a registrelor de service a clientilor
- scanare, devirusare, curatare sistem PC
- backup date locale pe dispozitiv extern

CERINTE

Postul necesita :
- stapanirea cunostintelor tehnice necesare efectuarii operatiunilor de service
- detinerea carnetului de conducere cat. B (fara accidente rutiere anterioare !)
- incadrarea in programul de activitate stabilit pentru respectarea planificarii reviziilor la clientii firmei
- punctualitate, seriozitate si meticulozitate
- domiciliul in Bucuresti

BENEFICII OFERITE

- angajare pe baza de contract de munca (cu plata tuturor obligatiilor aferente)
- posibilitatea optarii pentru pensie suplimentara
- tichete de masa
- autoturism (pentru deplasari in interes de serviciu)
- telefon mobil
- sistem personalizat de prime si bonificatii in functie de rezultatele activitatii desfasurate
- compensarea cheltuielilor efectuate in interes de serviciu (de ex.: benzina, alte cheltuieli de deplasare etc.)

DESCRIEREA FIRMEI

Service calculatoare, dezvoltare aplicatii software