Asistent Resurse Umane

S.C. GEMISA SERVICII S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- oferirea de consultanta din domeniul legislatiei muncii tuturor departamentelor din firma (angajare, formare profesionala, negociere Contract Colectiv de Munca)
- formularea anunturilor publicitare pentru posturile vacante din firma si insertia lor in editoriale de specialitate
- selectia CV-urilor primite, conform profilului candidatului ideal si cerintelor postului respectiv si sustinerea interviurilor
- evaluarea candidatilor care indeplinesc cerintele postului si au promovat testele de selectie
- activitati operative de initiere si instruire a personalului, evaluarea performantelor, initierea si derularea unor proiecte, intocmirea lucrarilor, documentelor, evidentelor si rapoartelor legate de activitatile de resurse umane
- participarea la redactarea fiselor de post pentru noii angajati si reactualizarea celor existente

CERINTE

- absolvent de studii superioare, preferabil psiholog sau economist;
- experienta in activitati de resurse umane;
- stapanirea tehnicilor de recrutare, evaluare, selectie, instruire, motivare a personalului;
- gandire pozitiva, atitudine proactiva, comportament adecvat si stimulativ
pentru dezvoltare;
- excelente abilitati de comunicare si relationare;
- disponibilitate si rezistenta la munca in conditii de stres;
- persoana bine organizata, ordonata si cu mare productivitate a muncii;
- responsabilitate maxima si loialitate.

Gemisa Investments este singurul fond de investitii orientat catre finantarea companiilor aflate intr-un stadiu incipient de dezvoltare ori nou create. Infiintat in toamna anului 2004, Gemisa Investments a cunoscut o dinamica spectaculoasa, investind in 11 companii din care 10 companii la inceputul dezvoltarii si o companie matura. In prezent Gemisa are in portofoliu 12 companii.