Asistent resurse umane

ISG Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Salarizare,
- Recrutare si selectie,
- Intocmirea, modificarea si desfacerea CIM:
- Gestionarea dosarelor de personal si a carnetelor de munca;
- Completarea registrului general de evidenta al salariatilor;
- Mentinerea relatiei cu institutiile abilitate;
- Gestionarea bazei de date a angajatilor, in format electronic;
- Studiaza si aplica legislatia in vigoare.
- Adeverinte pentru salariati.

CERINTE

- Eperienta in administrarea de personal;
- Cunostinte temeinice de legislatia muncii;
- Cunostinte operare PC, internet;
- Capacitate de analiza;
- Rezistenta la lucrul sub presiune;
- Abilitati de comunicare;
- Spirit de echipa;
- Initiativa.

Firma mixta romano-austriaca ISG Romania este prezenta pe piata romaneasca din 1999. Incepandu-si activitatea in Ungaria si in Republica Ceha, in prezent ISG furnizeaza servicii specializate in domeniul resurselor umane in tarile Europei Centrale si de Est. ISG are astazi parteneri in Croatia, Cehia, Germania (Stuttgart, Frankfurt), Romania, Serbia, Slovacia, Slovenia. In Austria, ISG acopera intreg teritoriul prin reprezentantele sale din : Vienna, Villach, Graz, Tyrol, Salzbourg, St. Poelten si Wiener Neustadt.