Asistent Resurse Umane

bauMax

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestiunea dosarelor de personal;
- Administrarea bazei de date a angajatilor;
- Intocmirea tuturor adeverintelor solicitate de catre angajati;
- Intocmirea si verificarea pontajelor lunare;
- Asigurarea suportului legislativ ;
- Realizarea de rapoarte si situatii statistice, etc;

CERINTE

- Cunoasterea la nivel avansat a limbii germane / engleza;
- Cunostinte solide in domeniul salarizarii si a legislatiei muncii;
- Experienta in domeniu constituie un avantaj;
- Cunostinte temeinice de operare calculator;
- Abilitati de comunicare si relationare;
- Putere de concentrare;
- Atentie la detalii;
- Capacitate de organizare si planificare a sarcinilor si a prioritatilor;

Companie austriac¿ de familie intr-o continua expansiune de 15 ani în Europa Central¿ ¿i de Est, bauMax este lider in industria companiilor \"Do-it-yourself\". Obiectivul nostru este de a dezvolta aceasta piata ¿i de a ajuta clien¿ii la executarea proiectelor lor de construc¿ii ¿i bricolaj. Cu 122 filiale în 6 ¿¿ri din Europa Central¿ ¿i de Est bauMax se num¿r¿ printre primele 15 lan¿uri europene de bricolaj. In 2006 bauMax s-a lansat si in Romania, inaugurand primele 2 magazine in Brasov si Sibiu. In 2007 urmeaza deschiderea magazinelor bauMax din Cluj, Targu Mures si Craiova.