Asistent Resurse Umane

S.C. ALKA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- participa la elaborarea strategiilor si politicilor de resurse umane ale firmei: politica de selectie si recrutare de personal, politica salariala, sistemul de recompensare si motivare al angajatilor, sistemul de evaluare al angajatilor, configuratia planului de cariera al salariatilor, politica de instruire etc;
- imbunatateste climatul organizational;
- propune mijloace de imbunatatire continua a activitatii de resurse umane;
- recruteaza si selectioneaza personal: postarea de anunturi, selectia CV-urilor, sustinerea interviurilor, testarea candidatilor, intocmirea short-list;
- evalueaza posturile, identifica competentele necesare fiecarui post, definineste standardele de performanta.

CERINTE

- studii superioare - Psihologie, Sociologie;
- experienta in activitati HR constituie un avantaj;
- foarte buna capacitate organizatorica;
- persoana dinamica, cu abilitati dezvoltate de comunicare si relationare;
- responsabilitate;
- capacitatea de a lucra sub stres, cu termene limita si respectarea acestora;
- cunostinte de operare PC (MsOffice, Internet).

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant, mediu dinamic, telefon, acces la training, bonusuri in furnctie de performanta.

DESCRIEREA FIRMEI

Producator si distribuitor de produse alimentare.