ASISTENT RECRUTARE

reteaua de magazine \"Meli-Melo\"

Job expirat

RESPONSABILITATI

- conturarea profilului candidatului ideal pentru posturile vacante;
- formularea anunturilor de recrutare conform profilului si insertia lor in presa, internet, etc
- identificarea si selectarea CV-urilor in functie de cerintele postului
- sustinerea interviului de preselectie
- realizarea listei scurte
- stabilirea agendei de interviuri pentru etapele urmatoare
- contactarea candidatilor in vederea comunicarii rezultatului favorabil
- gestionarea bazei de date a candidatilor
- secondeaza activitatea Directorului Resurse Umane si asigura suport in activitatile curente ale departamentului

CERINTE

- cunostinte de Managementul Resurselor Umane(Master sau cursuri absolvite);
- experienta in recrutare pentru diferite pozitii-min. 1 an (prezinta avantaj);
- atitudine pozitiva
- excelente abilitati de comunicare si relationare
- persoana organizata, atenta la detalii
- cunoasterea tipologiei umane
- orientare catre rezultate si atingerea obiectivelor in termenele stabilite
- cunostinte bune operare PC (MS Office, internet);
- disponibilitate deplasare in tara (40-50%din timpul alocat activitatii).

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru placut
- salariu pe masura competentelor profesionale

MELI MELO - PARIS este o cunoscuta retea de magazine frantuzesti ce comercializeaza bijuterii fantezie si accesorii dama. Cu 14 magazine in Bucuresti si 22 in provincie (Cluj, Iasi, Brasov, Timisoara, Targu Mures, Constanta, Baia-Mare, Ploiesti, Suceava), brandul MELI-MELO PARIS a devenit in ultimii ani un punct de referinta in domeniul sau.