Asistent Promovare

SC IPSO SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asistentul promovare are drept obiectiv principal promovarea produselor, serviciilor si a imaginii activitatii companiei punand in practica actiunile de marketing la expozitiile locale, regionale sau nationale, demonstratii, conferinte, reuniuni.

Responsabilitatile sale sunt:
- Sa organizeze manifestarile publice: expozitii, demonstratii, conferinte de presa, reuniuni;
- Comunicarea cu organismele statului si prospectorii
- Sa cunoasca concurenta, performantele lor de vanzare si actiunile lor de marketing;
- Sa defineasca si sa puna in practica actiunile promotionale;
- Sa tina lunar statisticile de vanzari;
- Sa efectueze studii de piata si prospectarea de noi piete.

CERINTE

- Studii superioare
- Experienta in vanzari sau marketing intr-o societate internationala;
- Practica excelenta in Excel, Word, Power Point;
- Limbi straine: engleza si franceza avansat obligatoriu.

Calitati:
- Capacitate de comunicare
- Loialitate si integritate
- Prezentare buna
- Ambitie
- Autonomie
- Orientare "High tech"

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv
Posibilitatea formarii profesionale
Posibilitati de promovare
Ambianta profesionala

Vor fi contactati doar candidatii selectati pentru interviu.

IPSO, filiala a societatii franceze MAGELLAN, este puternic implantata, fiind prezenta de mai multi ani in Romania.
IPSO dezvolta si mentine activa o retea de distributie pentru:
Automobile Renault, Dacia si Nissan
Renault Trucks
John Deere, Kuhn, si Westfaliasurge
Mai mult de 450 de colaboratori asigura distributia si service-ul pentru aceste marci diverse.
Valorile noastre sunt acelea ale unei intreprinderi familiale aflate in serviciul clientilor sai.