Asistent Proiectare

IMSAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul se subordoneaza Sefului Departamentului Proiectare si nu are persoane in subordine.

Responsabilitati:

- Preia documentatia unui proiect si se ocupa de aducerea acestuia in parametrii necesari pentru prezentare;
- Intocmeste dosare, opisuri;
- Coteaza si numeroteaza planuri, tipareste, multiplica, triaza, indosariaza documentatie tehnica;
- Extrage din proiect datele necesare si intocmeste listele de materiale;
- Asigura suportul necesar departamentului de proiectare in vederea realizarii proiectelor.

CERINTE

- UPB sau Facultatea de constructii absolvite sau studenti in ani terminali;
- Bune cunostinte PC:Windows XP, MS Office (Word, Excel, Access), Acad 2D si 3D(minim nivel mediu), Outlook Express, Internet;
- Buna cunoastere a limbii Engleze si/sau Franceze;
- Atentie la detaliu, capacitate de analiza si sinteza, spirit tehnic si practic;
- Persoana proactiva, serioasa, cu atitudine pozitiva;
- Capacitate de asimilare, dorinta de acumulare de noi cunostinte.

BENEFICII OFERITE

- Se ofera un mediu de lucru profesional si un pachet salarial atractiv.

- Contractul este cu timp partial de munca (2-3h/zi), in general intre orele 17:30 - 20:30, flexibil

DESCRIEREA FIRMEI

Integrator de servicii industriale:
- proiecte la cheie in industria cimentului, infrastructura telecomunicatii, echipamente electrice si de automatizari, retele voce-date, sisteme de securitate, confectii si structuri metalice
- antreprenor general constructii civile si industriale.