ASISTENT MEDICAL - NEONATOLOGIE

TOP ASSISTANTS

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Acorda ingrijiri specifice imediat dupa nasterea nou-nascutului (in colaborare cu medical neonatology si de scorul Apgar);
 Completeaza bentita de identificare nou-nascut mama;
 Intocmeste fisa specifica supravegherii nou-nascutului;
 Vaccineaza nou-nascutul;
 Manifesta un comportament plin de promptitudine vis-a-vis de necesitatile nou-nascutului;
 Asigura indeplinirea sarcinilor trasate de medicul neonatolog si de Head nurse General Floors in conditii de calitate si eficienta;
 Monitorizeaza functiile vitale ale nou-nascutului prematur;
 Executa tehnici specifice de terapie intensive a nou-nascutului;
 Recolteaza produse biologice in vederea examenelor de laborator;
 Efectueaza tratamentul si procedurile conform prescriptiei medicului;
 Semnaleaza medicului neonatolog orice schimbare in evolutia nou-nascutului;
 Raspunde de calitatea actului medical si eficienta acestuia;
 Pregateste nou-nascutului pentru examinari si explorari specifice;
 Pregateste si explica lauzei tehnica alaptarii nou-nascutului;
 Verifica calitatea alimentatiei nou-nascutilor;
 Asigura transportul nou-nascutilor la investigatii;
 Efectueaza toaleta si infasatul nou-nascutului;
 Respecta normele de asepsie si antisepsie;
 Identifica si raporteaza eventualele infectii nozocomiale;
 Asigura sterilizarea instrumentarului necesar;
 Semnaleaza Head nurse General Floors orice neregula aparuta la aparatura pe care o manipuleaza;
 Raspunde de inventarul echipamentului din dotare;
 Asigura respectarea circuitelor specifice in spital;
 Respecta metodele de depozitare si circuitul deseurilor;
 Verifica activitatea assistant nursei;

CERINTE

 Cunostinte privind evolutia normala a nou-nascutului;
 Cunostinte privind tehnicile compatibile cu activitatea de asistent medical generalist: monitorizarea functiilor vitale, administrarea medicatiei, recoltare probe biologice, sondaje vezicale gastrice, clisme, etc.
 Cunostinte si abilitati privind masurile de resuscitare cardiorespiratorii;
 Cunoasterea si respecterea riguroasa a procedurilor si standardelor de performanta;

II. Calitati, deprinderi si aptitudini:
 Spirit de observatie, abilitatea de a analiza si inregistra simptome, reactii si progrese ;
 Abilitati de comunicare eficienta cu pacientii, colegii si superiorii ;
 Orientare puternica spre rezultate si servicii medicale de calitate ;
 Capacitate de management al stresului, echilibru emotional;
 Capacitate de adaptare la sarcini de lucru schimbatoare;
 Abilitatea de a lucra in echipa;
 Abilitati de formare si instruire a personalului debutant ;
 Abilitatea de a executa procedurile medicale la standardele de performanta stabilite;
 Nivel conversational al limbii engleze ;
 Deprinderi de utilizare PC (ex : Office 2000, MedTrack).

III. Educatie si training
 Diploma: Scoala postliceala sanitara sau colegiu sanitar

IV. Cerinte minime ale postului:
 Nivel de experienta: Minimum 2 ani de experienta relevanta
 Certificari si autorizatii: autorizatie de libera practica, asigurare malpraxis.

BENEFICII OFERITE

Prestigios spital privat in continua expansiune, salariu competitiv, program flexibil

DESCRIEREA FIRMEI

TOP ASSISTANTS - PERFORMANCE IN ASSISTANCE!

Suntem tineri pentru ca lucram cu oameni tineri.

Suntem recomandati de marea majoritate a candidatilor pentru ca ne pasa, iar noi recomandam la randul nostru.

Suntem singura agentie de recrutare din Romania focusata pe personalul tanar, dar nu numai.

Esti inca student, dar vrei sa lucrezi, ai absolvit o facultate si vrei un job bun, lucrezi deja dar cauti o noua provocare?

Trimite-ne un CV si te vom surprinde cu oferte de la cele mai importante companii de pe piata.

www.top-assistants.ro

office@top-assistants.ro

contact@top-assistants.ro