Asistent medical generalist – Spital Wellborn Baneasa

SC PROMED SYSTEM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- administrează medicaţia și efectuează pansamente și recoltări la indicația medicului, etichetează corect recipientele, verifică biletul de trimitere și asigură transportul în siguranță a acestora la laborator;
- efectuează evaluarea primară a stării bolnavului și face măsurători ale constantelor biologice (temperatura, TA, puls, respirație);
- verifică și răspunde de activitatea personalului auxiliar cu privire la curațenia și dezinfecția în cabinet, informând asistenta medicală coordonatoare de orice neregulă;
- ajută medicul de cabinet la efectuarea de manevre terapeutice și mici intervenții și pregătește pacientul și materialele în acest scop;
- pune la dispoziție fișa de consultație medicală, registrul de consultații, concedierul medical, rețetarul, formularele de bilete de trimitere specialeși formularele de scrisoare medicală (documente tipizate) în vederea finalizării actului medical;
- introduce în programul informatic și răspunde de corectitudinea și confidențialitatea datelor - introduse în sistemul informatic (privitoare la consultații, fișa electronică a pacientului);
- asigură și răspunde de aprovizionarea cabinetelor medicale.

CERINTE

- minimum 2 ani experiență ca asistent medical generalist – avantaj experiența în ginecologie (ambulatoriu de specialitate, secție);
- atenție la detalii, bune abilități de lucru în echipă;
- cunoștințe operare PC: Word, Excel.

BENEFICII OFERITE

Salriu atractiv+tichete de masa

Rețea Medicală Wellborn este formată din spitale, clinici și centre de excelență, un brand Românesc care funcționează de peste 20 de ani.

Spitalul Wellborn Baneasa este primul spital de fertilitate si medicina materno-fetala din Romania, deschis in Bucuresti de la sfarsitul lunii noiembrie 2013.