ASISTENT MEDICAL

STAR FOODS

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Acordarea primului ajutor in caz de necesitate;

2. Asigura dotarea locurilor de munca cu truse de prim-ajutor si materiale sanitare conform reglementarilor Ministerului Sanatatii;

3. Este responsabila de comunicarea operativa cu medicul de medicina muncii;

4. Efectueaza programari pentru controalele medicale ale salariatilor (la angajare si periodic), urmareste finalizarea acestora si monitorizeaza starea de sanatate a angajatilor companiei;

5. Pastreaza si gestioneaza documentele medicale ale angajatilor;

6. Intocmeste si pastreaza la zi situatia controalelor medicale pentru toti angajatii firmei (centralizare, scadente);

7. Verifica prin sondaj autodeclararea starii de sanatate a personalului operativ (triaj epidemiologic) si verifica igiena personala a muncitorilor din sectia de Productie, Depozit Produs Finit si Depozit Materii Prime;

8. Intocmeste si pastreaza evidente si raportari privind protectia maternitatii la locul de munca;

CERINTE

- Studii de specialitate medii (Scoala Postliceala Sanitara);
- Experienta minima in domeniu;
- Persoana deschisa, cu abilitati de comunicare;
- Orientare catre client;
- Cunostinte operare calculator ¿ nivel mediu (Word, Excel);
- Cunostinte limba engleza (constituie un avantaj);

Star Foods este lider pe piata interna a snacks-urilor din Romania, fiind o marca bine cunoascuta in randul consumatorilor. Portofoliul de produse ale companiei este diversificat si foarte apreciat de consumatori. In plus Star Foods dispune de o fabrica bine amplasata si dotata cu toate facilitatile necesare; sistemul de distributie este foarte bine pus la punct.

Produsele Star Fods imbogatesc gama produselor PepsiCo din noiembrie 2004 cand compania a fost achizitionata de compania multinationala Pepsico International.