Asistent Marketing si PR

GROUP QUEEN MONACO

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza analize si studii de piata (date despre competitori, vanzari, actiuni de marketing, rapoarte, stocuri, grafice si centralizarea acestora);
- Se implica in proiecte de comunicare externa sau interna;
- Realizeaza prin colaborare Newsletter-ul companiei;
- Raporteaza direct catre Directorul de Marketing si PR;
- Realizeaza prezentari departament;
- Ofera suport pentru organizarea evenimentelor si campaniilor de marketing;
- Desfasoara activitati de comunicare si alte informari fata de parteneri;
- Desfasuara activitati administrative in cadrul departamentului de marketing si PR.

CERINTE

Studii superioare finalizate sau student in an terminal (facultatea de marketing sau de comunicare sau de relatii publice);
Experienta anterioara de lucru minim 2 ani - avantaj experienta pe un post similar;
Cunostinte solide de Microsoft Office;
Cunostinte de limba engleza – nivel mediu;
Cunostinte de marketing si relatii publice, cunostinte de editare materiale si texte;
Abilitati reale de comunicare in limba romana si engleza;
Persoana sociabila, energica si foarte creativa.

BENEFICII OFERITE

Traininguri;
Posibilitate de avansare in cadrul departamentului de Marketing & PR;
Mediu de lucru profesional si creativ.

Compania Queen Monaco este una dintre marile companiile din Romania, pe piata de: import si distributie FMCG, servicii logistice - transport rutier de marfuri, si productie produse din tutun. Cu o experienta de peste 14 ani si cu o echipa de mai mult de 200 de profesionisti, asiguram prezenta si activitatea printr-o retea de filiale locale aflate in Bucuresti, Arges, Valcea si Prahova.
Compania are un portofoliu impresionant de branduri proprii, fiind unic importator si distribuitor al: conservelor Sun Food, energizatului XL, Kara Mia – decoratiuni si articole de menaj. De asemenea marcile de tigari Army si Roxboro sunt produse exclusiv pentru Queen Monaco.
Pe langa acestea, Queen Monaco este distribuitor autorizat pentru numeroase marci de renume: Lavazza, Doncafe, Davidoff, Gauloises, Primola, Heidi, Tymbark s.a.
Pentru mai multe informatii accesati www.queenmonaco.ro