Asistent Marketing magazin online

SC JOY JOY STORES SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Administrarea si promovarea magazinului online;
- Introducerea produselor noi pe site;
- Realizeaza planuri si strategii de marketing online;
- Dezvolta campaniile de promovare in mediul online;
- Realizeaza analize de piata cu privire la pozitionarea pe piata a magazinului online
- Monitorizeaza concurenta, realizeaza statistici si analize asupra activitatii acestora.
- Crearea articolelor pentru blogul magazinului online
- Optimizare motoare de cautare, comentarii pe forumuri, bloguri, link-uri, etc.
- Research pe net si adaugare de evenimente / articole pe website-uri.
- Creare a unor articole/review-uri pe teme diverse (e-commerce, consultanta IT, etc), concepere si trimitere de newslettere saptamanale.
- Elaborarea si redactarea documentelor si situatiilor cerute de management.

CERINTE

- Persoana pasionata de mediul online;
- Orientare spre client;
- Disponibilitate de a studia in afara programului despre Vanzari Online/Marketing online ;
- Abilitati foarte bune de comunicare;
- Cunoasterea limbii engleze - nivel mediu/avansat.
- Atentie la detalii si la corectitudinea datelor introduse, responsabilitate, seriozitate
- Cunostinte folosire nivel mediu Microsoft Excel/Word.
- social media addicted
- Hotarare, abilitati de organizare, capacitatea de a avea initiativa;
- Capacitate de lucru in conditii de stress;
- Absolvent al unei facultati de profil.

BENEFICII OFERITE

-Program flexibil
-Mediu de lucru placut, intr-o echipa tanara aflata in continua dezvoltare
-Pachet salarial atractiv
-Carte de munca
-Posibilitati de perfectionare

Magazin online cu decoratiuni si accesorii pentru casa si gradina.
www.joyjoy.ro