Asistent Marketing, Cod N AM

NIMBLE CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

NIMBLE CONSULTING recruteaza pentru clientul sau, important trust de presa , Asistent Marketing.

- studii superioare de marketing reprezinta un avantaj;
- minim 2 ani experienta in analiza de marketing (de preferinta pe un post similar);
- cunostinte de limba engleza;
- abilitati foarte bune de analiza si sinteza a informatiilor;
- abilitati de comunicare si prezentare, personalitate dinamica;
- experienta in crearea, implementarea si administrarea eficienta a sistemelor de raportare;
- cunostinte de MS Office (Word, Excel, Access, Power Point, Outlook);
- orientare spre detalii;
- persoana organizata.

CERINTE

- analiza pozitiei pe piata a produselor din portofoliul firmei;
- analiza tendintelor pietei;
- monitorizarea permanenta a surselor de date interne;
- efectuarea de statistici si analize asupra concurentei;
- asigurarea analizei-suport de marketing in scopul atingerii obictivelor de vanzari;
- colaborarea cu agentii specializate de cercetari de piata;
- elaborarea de studii de marketing si studii de piata pentru diverse produse;
- colectarea si actualizarea informatiilor relevante din mass-media, publicatii de specialitate;
- prelucrarea si analizarea informatiilor din piata in vederea realizarii unor rapoarte specifice;
- realizarea de studii de piata adaptate nevoilor specifice ale companiei;
- oferirea de informatii adecvate celorlalte departamente ale companiei;
- realizarea rapoartelor pentru managementul companiei;
-efectuarea analizei rezultatelor proiectelor de marketing

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru motivant;
Pachet salarial atractiv;
Bonusuri conform performantelor.

Nimble Consulting este o companie tanara,in plina dezvoltare, care pune accentul pe profesionalism, seriozitate si promptitudine.
Pentru ca resursele umane se regasesc in toate actiunile, deciziile si succesele unei companii, Nimble Consulting va ofera sprijin total in ceea ce priveste:
-administrarea si evidenta de personal;
-recrutarea si selectia de personal;
-analiza si diagnoza organizationala;
-leasing de personal.