ASISTENT MANAGER/ RECEPTIE/PR (GERMANA, ENGLEZA)

GBP PRO CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul se subordoneaza directorului general al companiesi si directorului de vanzari Bucuresti si presupune in principal urmatoarele activitati, pentru biroul nou infiintat in Bucuresti:

- Telefoane (in/out)
- Receptie/primire clienti
- Corespondenta (atat elaborare corespondenta comerciala, cat si inregistrare, arhivare etc.)
- Transmitere faxuri, e-mailuri
- Urmarire program de lucru/activitati din cadrul biroului
- Backoffice pentru vanzari in Romania
- Traduceri (engleza, germana, italiana)
- Organizare activitati PR
- Participare la activitati de marketing/promovare de produs etc.
- Planificare deplasari, rezervari hotel, transport etc.
- Relationarea cu departamentele companiei, cat si cu furnizori, clienti, autoritati, in functie de necesitati

CERINTE

- Studii superioare (in curs sau finalizate)
- Experienta minim doi ani intr-un post similar
- Bune cunostinte limba engleza si germana (cunoasterea limbii italiene constituie un plus)
- Cunostinte foarte bune PC - MS Office (Wordd, Excel, Power Point); internet; Outlook Express
- Bune cunostinte in utilizarea aparaturii de birou (fax, copiator, telefon, scanner etc.)
- Excelente abilitati de comunicare si relationare
- Abilitati organizatorice deosebite, determinare si rezistenta la stres.

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial motivant, care va fi discutat in timpul procesului de recrutare. Sistem de bonus pentru performante deosebite.

Clientul GBP PRO CONSULTING este o importanta companie din domeniul prelucrarii lemnului, parte a unui Grup international reprezentativ in domeniul prelucrarii lemnului si productiei de hartie.