Asistent Manager- grup de firme

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru face parte dintr-un important grupul de firme, fiind unul din liderii de piata in ceea ce priveste furnizarea de echipamente si tehnologii pentru industria alimentara, cu aplicatii in vinificatie, procesare lapte, procesare carne. Activeaza pe piata de aproximativ 15 ani.
Compania a dezvoltat parteneriate multiple cu producatori europeni de utilaje si echipamente pentru industria alimentara, partenerul principal fiind o puternica firma din Bulgaria.

RESPONSABILITATI:

- Primirea-redirectionarea sau redactarea si trimiterea diverselor documente
- Redactarea si citirea corespondentei electronice
- Preluarea apelurilor telefonice si redirectionarea lor
- Mentine opisurile dosarelor cu documente actualizate
- Mentine o evidenta minima asupra unor plati catre difersi furnizori
- Tine o parte a agendei directorului, avand evidenta evenimentelor si intalnirilor la care acesta participa
- Efectueaza diferite activitati de protocol pentru conducere sau pentru diferite intalniri
- Mentine evidenta materialelor de papetarie si articole pentru protocol
- Pregateste in diferite ocazii calatoriile conducerii
- intocmeste ordine de plata pentru facturile primite
- Tine evidenta fiselor de pontaj pentru angajati
- Traduce diverse documente sau emailuri (in si din limba engleza)
- Organizeaza sau stabileste diferite intalniri pentru conducere

CERINTE

studii superioare finalizate;
experienta pe o pozitie similara de minim 3 ani;
Cunostinte operare PC,
cunostinte de limba engleza la nivel avansat (limba rusa sau bulgara constituie avantaj);
Carnet de conducere categ B;
bune abilitati de comunicare si relationare;
persoana dinamica, responsabila si cu initiativa;
capabila sa lucreze cu deadline-uri si independent.

Furnizam solutii extinse pentru proiecte de Resurse Umane inca din 2005. Adaptam cu succes noile tendinte in domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.

Munca noastra include solutii bazate pe analize si experienta, programe de implementare a strategiilor de retentie si motivare personal adaptate fiecarui partener, analize complete ale profilurilor candidatilor, selectia strategiei optime pentru implementarea fiecarui proiect, evaluarea si monitorizarea eficientei solutiilor propuse.

Aceasta se traduce in programe inteligente sustinute prin baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si head-hunting.

Misiune: ??? sa contribuim la indeplinirea obiectivelor partenerilor nostri prin abordarea celui mai important capital al oricarei companii; cel intelectual???.