Asistent Manager Dezvoltare Magazine

Steilmann

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa sub coordonarea directa a Managerului de Dezvoltare Magazine la aplicarea planului de investitii cu magazinele.

- Asigura din punct de vedere adminsitrativ derularea contractelor de deschidere noi magazine. Monitorizeaza respectarea contractelor si arhiveaza toate documentele specifice.

- Asigurarea obtinerii tuturor autorizatiilor pentru deschiderea punctelor de lucru.

- Gestioneaza respectarea contractelor de inchiriere locatii existente, in toate aspectele, inclusiv cele legate de cheltuielile lunare magazin, modificari clauze contractuale, obligatii impuse de contract, etc. si raporteaza Managerului de Dezvoltare situatiile lunare. Identifica si analizeaza riscurile ce pot aparea in relatiile cu partenerii.

- Sprijina Managerul de Dezvoltare Magazine in cautarea/ sourcingul de noi furnizori privind realizarea proiectelor de amenajari.

- La cererea Managerului de Dezvoltare, comunica catre departamentele din structura – conform procedurilor interne – informatii despre desfasurarea proiectelor.

- Organizeaza baza de date cu activitatea desfasurata.

- Organizeaza arhiva de documente si asigura confidentalitatea datelor considerate secrete.

- Tine leagtura cu magazinele pentru a monitoriza cheltuielile administrative/ magazine.

- Redacteaza documente specifice ativitatii, organizeaza si arhiveaza documentele pe categorii de lucrari.

CERINTE

- Studii economice sau juridice
- Experienta in domeniul administrativ de minim 2 ani
- Capacitatea de a lucra cu date si documente
- Abilitate de a lucra cu Institutiile statului pentru a obtine avize de functionare/ spatii comerciale.
- Limba engleza – nivel mediu
- Cunoasterea Pachetului Microsoft
- Abilitati de comunicare la toate nivelele.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru dinamic, in plina dezvoltare
- posibilitati de avansare a carierei si de promovare
- Pachet salarial motivant.

Steilmann, Romania companie romano-germana, membra a |Gruppe Steilmann| cel mai mare producator de confectii din Europa, numarand peste 14.000 de agajati din care 7.500 in Romania, detine cea mai importanta retea de fabrici de confectii si peste 50 de magazine.
In Romania, Steilmann si-a asumat un contract social, pe care in decursul anilor l-a onorat cu maxima raspundere, oferind produse de exceptie, servicii, modele de viata, instruire si locuri de munca.