Asistent Manager - Consilier Vanzari

ATP Exodus SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Activitati generale de secretariat, post exclusiv de birou.
- Responsabilitati si sarcini:
- Preluare - transmitere comenzi, urmarire livrari;
- Urmarire clienti restanti, urmarire frecventa comenzi, promovare produse noi
- Ofertare fax, stabilire intalniri cu potentiali clienti pentru departamentul vanzari, gestionare baze de date - clienti potentiali
- Raportari saptamanale si lunare catre Director divizie
- Asigurare protocol, gestionare bugete interne
- Alte activitati pentru atingerea obiectivelor firmei.

CERINTE

- PC-Word, Excel - rapiditate si acuratete
Germana - nivel avansat
- Experienta intr-un loc de munca similar (de preferat)
- Satisfactie oferita de munca de birou
- Capacitate de analiza, planificare si urmarirea finalizarii unei sarcini profesionale
- Capacitate foarte buna de comunicare si relationare-atat cu clientii, cat si cu colegii
- Capacitate de a desfasura mai multe lucruri/sarcini in acelasi timp-atentie distributiva, atentie la detalii
- Capacitate de invatare si asimilare pe termen lung
- Capacitate rapida de decizie, precum si asumarea responsabilitatii pentru deciziile luate
- Sanatate foarte buna, rapiditate in actiune, personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta, onestitate si bun simt
- Capacitate de a pastra confidentialitatea informatiilor interne si externe
- Fara obligatii personale (studii in desfasurare, probleme personale consumatoare psihic si de timp, alte activitati profesionale paralele etc.)
- Fara cazier, fara conflicte majore la locurile de munca anterioare

BENEFICII OFERITE

Salariu+bonus in functie de rezultatele echipei

DESCRIEREA FIRMEI

Divizia Office Design - Mobilier Birou
ATP Exodus - lider in importul si distributia pieselor de schimb pentru camioane, cu 25 sucursale in Romania.
Se doreste ca Divizia Mobilier, ce reprezinta in Romania producatorii:
WINI Büromöbel - Germania
Köhl - Germania
Moll - Germania
Estel Office - Italia.
sa ajunga la fel de importanta si cunoscuta.