Asistent Manager Achizitii

Polyinvest

Job expirat

RESPONSABILITATI

- transmiterea de cereri de oferte;
- negocierea contractelor cu furnizorii si elaborarea de propuneri privind clauzele comerciale contractuale
- urmarirea derularii comenzilor/contractelor administrate: livrari, reclamatii, urmarirea achitarii obligatiilor de plata etc;
- realizarea de cercetari de piata in vederea selectiei celor mai buni furnizori (calitate si prêt) si analizarii preturilor practicate pe piata similara
- analiza stocurilor la nivel de societate si completarea acestora.

CERINTE

-Cunoasterea limbii engleze – nivel avansat – obligatoriu;
- Studii economice superioare – obligatoriu;
- Experienta intr-o activitate cu atributii similare minim 1 an;
- Apt sa lucreze sub presiunea termenelor limita
- Capabil sa administreze eficient resursele
- Disponibilitate la program prelungit
- Abilitati de comunicare si organizare – bine dezvoltate
- Cunostinte Microsoft Office.

DESCRIEREA FIRMEI

Polyinvest:
-import distributie anvelope
-importator exclusiv Toyo Tires
-import export materii chimice si petrochimice, metale feroase si neferoas