ASISTENT MANAGER

LETIA & PERETIANU

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati si sarcini:

-cunostinte bune operare PC MS Office WORD, EXCEL, navigare internet
- capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca
- capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp
- capacitate de a respecta termene limita
- atentie catre detalii
- placere si abilitate de a invata lucruri noi
- responsabilitate, ordine, corectitudine si seriozitate
- indeplinirea activitatilor zilnice de secretariat
- preluarea si directionarea apelurilor telefonice
- preluarea, inregistrarea, indosariere si arhivarea corespondentei si a mesajelor primite din partea clientilor
- redactarea corespondentei de afaceri necesara desfasurarii activitatii zilnice
- asigurarea transmiterii documentelor prin posta, fax, e-mail
- actualizarea bazei de date documente
-gestioneaza registrul de intrari-iesiri
- intocmeste periodic rapoarte de activitate
- elaborarea si redactarea documentelor si situatiilor cerute de management
- contabilitate primara si plati online
- reprezentarea societatii si clientilor in fata institutiilor statului

CERINTE

Cerinte
• Absolvent de studii superioare ( studiile juridice reprezinta un avantaj)
• Cunoasterea pachetului MS Office
• Abilitati foarte bune de comunicare,relationare
• Capacitate, dorinta de invatare si perfectionare
• Proactivitate in relatii cu clientii
• Atitudine pozitiva
• Claritate si coerenta in exprimare
• Experienta activitati de secretariat, receptie si asistent
• Capacitate de sinteza, abilitati sociale, abilitati de multitasking, abilitati organizatorice
• Capacitatea de a lucra independent şi sub presiune

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii)

- pachet salarial atractiv corelat cu performanta

Societatea noastra beneficiaza de un larg portofoliu de solutii, de experienta si de parteneriate puternice, fiind in masura sa ofere solutii legale competitive si sa satisfaca exigentele societatilor comerciale indiferent de obiectul de activitate. Clientii nostri sunt societati comerciale care desfasoara o gama variata de activitati, beneficiind de servicii juridice si tehnice prestate in cadrul departamentelor de specialitate.