ASISTENT MANAGER

Actual consulting

18-07-2011 | EXPIRA LA 17-08-2011

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Asista Managerul de Proiect in toate activitatile legate de in toate activitatile de planificare, organizare , implementare si evaluare a activitatilor din proiectele europene
-Elaborarea Rapoartelor saptamanale si lunare de Monitorizare Activitati in Centrele de Consultanta
-Semnaleaza echipei manageriale si coordonatorilor regionali toate aspecte tehnice legate de implementarea activitatilor de proiect precum si respectarea calendarului de activitati
-Cuantifica , inregistreaza si propune masuri corective pentru eventuale devieri in calendarul de activitati
-Asigura conformitatea tuturor documentelor cu cerintele si standardele Autoritatii de Management
-Asigura suport in organizarea resurselor umane si materiale ale proiectului
-Coordonarea comunicarii cu membrii proiectului si cu echipa din Centrele de Consultanta
-Preluarea, inregistrarea, distribuirea informatiilor si documentelor
-Indosariere si arhivarea corespondentei si a mesajelor primite din partea partenerilor, si a intregii echipe de proiect
-Redactarea corespondentei de proiect
-Asigurarea transmiterii documentelor prin posta, fax, e-mail
-Managementul bazei de date documente
-Elaborarea si redactarea documentelor si situatiilor cerute de management


CERINTE

-Studii superioare
-Cunostinte bune operare PC MSOffice � WORD, EXCEL, navigare internet - buna capacitate de organizare a timpului, sarcinilor
-Capacitatea de a gestiona tipuri diferite de responsabilitati si sarcini in acelasi timp
-Capacitate de a respecta termene limita
-Atentie catre detalii
-Capacitatea de a lucra in echipe de proiect
-Experienta in proiecte europene si asistenta management de proiect – un avantaj
-Experienta in activitati de consultanta, formare sau resurse umane un avantaj


BENEFICII OFERITE

Prin aceasta pozitie se ofera oportunitatea de a dezvolta o cariera profesionala in consultanta resurse umane, proiecte europene, management de proiect.


DESCRIEREA FIRMEI

As a management recruiting company Actual Consulting\\\'s area of excellence is the recruitment of senior management positions through executive search procedure which represents 90% of our business services. For middle management, specialized and regional positions, we also apply a combined method advertised selection complemented by a limited direct search.