ASISTENT MANAGER

JOBAVANTAJ

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persona angajata pe acest post este responsabila de organizarea activitatii de suport pentru divizia de vanzari engros a companiei, prin urmatoarele activitati:

- Gestioneaza agenda de lucru a sefului direct (Manager Divizie Engros);
- Mentine relatia cu departamentele de suport ale companiei (transmite/preia informatii/documente/solicitari catre departamentele contabilitate, resurse umane, it, juridic, administrativ);
- Mentine relatia cu forta de vanzari (4 regionali manageri), asigurandu-le acestora activitatea de suport pentru activitatea derulata de ei;
- Urmareste realizarea obiectivelor de vanzari si Intocmeste rapoarte specifice (vanzari, incasari, stocuri, etc.);
- Transmite catre departamentul de logistica comenzile de marfa de la clienti si urmareste circuitul livrarii marfurilor catre acestia;
- Transmite catre departamentul financiar graficul de incasari previzionat si urmareste respectarea acestuia;

CERINTE

Persoana potrivita pentru acest post trebuie sa:

- aiba experienta minim 1 an pe un post similar (office manager, asistent vanzari, asistent logistica, etc.);
- aiba cunostinte avansate operare pc (Microsoft Excel) si contabilitate primara (consituie un avantaj);
- aiba foarte bune aptitudini de comunicare, analiza si sinteza informatii si raportare;
- aiba bune aptitudini de planificare si organizare a activitatii;
- sa fie orientata catre rezolvarea problemelor aparute si indeplinirea sarcinilor trasate;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant cu bonusare in functie de rezultatele obtinute;

Companie de recrutare JOBAVANTAJ cauta Asistent Manager pentru clientul sau, distribuitor national pe piata FMCG.