Asistent Manager

GROUP QUEEN MONACO

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectiv:
Asigurarea unui flux informational eficient intre Directorul General si celelalte departamente si intre Directorul General si exterior;

Sarcini si responsabilitati:
- Planifica, organizeaza si tine evidenta agendei Directorului General;
- Analizeaza si prioritizeaza informatiilor necesare Directorului General;
- Consemneaza memo si minute pentru intalniri si sedinte operative ;
- Asigura buna derulare a activitatii administrative, activitatilor de protocol, programari etc.;
- Asigura fluxul comunicarii intre Directorul General si ceilalti angajati ai companiei, in scris sau verbal, dupa cum este necesar;
- Pregateste rapoartele si documente necesare Directorului General bazandu-se pe cercetare si informatii primite de la celelalte departamente;
- Coordoneaza activitatea de front office.

CERINTE

- Nivel de studii: medii sau superioare ;
- Experienta pe un post similar: minim 2 ani ;
- Cunostinte de operare PC - nivel foarte bun pentru Windows, MS Office, Internet Explorer, Outlook Express;
- Limba engleza nivel avansat ;
- Abilitati de organizare, planificare,analiza ;
- Capacitate de prioritizare ;
- Abilitati de comunicare (verbala si scrisa) ;
- Capacitate de a respecta termene limita
- Prezenta agreabila, atentie catre detalii ;
- Responsabilitate, punctualitate, corectitudine si seriozitate.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitati de dezvoltare profesionala intr-o companie de succes pe piata romaneasca
- O echipa tanara, dinamica si entuziasta

Compania Queen Monaco este una dintre marile companiile din Romania pe piata de import si distributie FMCG si de servicii logistice - transport rutier de marfuri. Cu o experienta de peste 14 ani si cu o echipa de mai mult de 200 de profesionisti, asiguram prezenta si activitatea printr-o retea de filiale locale aflate in Bucuresti, Arges, Valcea si Prahova.
Compania are un portofoliu impresionant de branduri proprii, fiind unic importator si distribuitor al: conservelor Sun Food, energizatului XL, Kara Mia – decoratiuni si articole de menaj. De asemenea marcile de tigari Army si Roxboro sunt produse exclusiv pentru Queen Monaco.
Pe langa acestea, Queen Monaco este distribuitor autorizat pentru numeroase marci de renume: Lavazza, Doncafe, Davidoff, Gauloises, Primola, Heidi, Tymbark s.a.
Pentru mai multe informatii accesati www.queenmonaco.ro