Asistent Manager

Signal Iduna Asigurari de Viata S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Furnizarea de informa¿ii c¿tre clien¿i cu privire la serviciile ¿i produsele oferite, promovând, în acela¿i timp, imaginea companiei;
 Aduce la cunostinta Branch Managerului si a consultantilor continutul mesajelor primite de la sediul central si transmite solicitarile acestora catre sediu central;
 Tinerea evidentei formularelor primite si trimise catre sediul central;
 Distribuie catre consultanti notificarile, dispozitiile de plata si extrasele din borderou de plati;
 Tinerea evidentei avansurilor spre decontare acordate in branch si urmarirea justificarii acestora;
 Verificarea documentelor justificative ce stau la baza intocmirii deconturilor de cheltuieli;
 Tinerea registrului de evidenta privind intrarea-iesirea tuturor documentelor din branch;
 Solu¿ionarea reclama¿iilor venite din partea asigura¿ilor, într-o manier¿ profesional¿, în deplin¿ concordan¿¿ cu atribu¿iile sale, conform fi¿ei postului;
 Întocmirea de rapoarte privitoare la activitatea branch-ului;
 Utilizarea capacitatii de analiza si investigare în vederea solu¿ion¿rii diverselor probleme legate de clien¿ii branch-ului;
 Organizarea, planificarea intalnirilor solicitate de catre Branch Manager atat cu clientii cat si cu consultantii companiei.

CERINTE

 Mentalitate ¿i orientare puternic¿ c¿tre client ¿i rezultate;
 Initiativ¿, excelente abilit¿¿i de comunicare;
 Abilitati de planificare si organizare a activitatii;
 Punctualitate, responsabilitate ¿i seriozitate;
 Spirit de observa¿ie ¿i aten¿ie pentru detalii;
 Acuratete in indeplinirea sarcinilor
 Abilit¿¿i de rezolvare de probleme;
 Capacitatea de a lucra sub presiune ¿i de a respecta termenele, de a prioritiza corespunz¿tor.

SIGNAL IDUNA is one of the leading financial groups in the German market, with particular tradition and expertise in the field of health, life and accident insurance. The Group is currently setting up its first insurance company in Romania. Signal Iduna Romania?s mission and ambition is to become the market leader in health insurance.