Asistent Manager

ECSIF (European Center for Services Investments and Financing)

Job expirat

RESPONSABILITATI

Program de lucru 9.00 – 13.00 14.00 – 18.00
Atributiuni fixe: Secretariat permanent ( telefon fix, fax, e-mail official, interfon)
Gestionarea documentelor companiei.
Gestionarea materialelor promotionale ale companiei.
Relatii cu clientii (la telefon, e-mail sau cei care vin la sediu)
Mentinerea corespondentei oficiale a companiei (telefon, e-mail, fax, posta)
Asistarea si ghidarea clientilor companiei, gestionarea protocolului (bauturi racoritoare/ cafele/ ceai, etc…)
Prospectarea internetului pentru identificarea de potentiali furnizori/ client/ parteneri, pe cerinte date.
Transmiterea ofertelor stas generale ale companiei la baze de date.
Redactarea de diferite documente (word, excel, powerpoint)
Redactarea si updatarea de diverse studii de piata din domeniile: imobiliar, financiar.
Traduceri: engleza, spaniola. (reprezinta avantaj limbile franceza, spaniola, germane)
Legarea dosarelor.
Udarea florilor.
Spalarea paharelor de protocol.
Atributiuni variabile: In timp se pot realiza si activitati de intermediere financiara/ imobiliara.
Participarea la targuri/ expozitii.

CERINTE

limba engleza - nivel mediu cel putin
cunoastere pachet Microsoft Office
Rapiditate cautare informatii pe internet
Abilitati de comunicare

BENEFICII OFERITE

700 RON initial cu posibilitate de crestere a salariului in functie de indeplinirea responsabilitatilor.

ECSIF (European Center for Services Investments and Financing) este o companie specializata pe consultanta, intermediere financiara, investitii imobiliare, studii de piata, accesare fonduri structurale, etc.