Asistent Manager

Fidodava SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru, grup de firme in domeniul Transporturilor, cu o vechime de 6 ani pe piata romaneasca si aflat in plina dezvoltare, deschide un post nou, de Asistent Manager, pentru acoperirea urmatoarelor tipuri de activitati:

- Acordarea de suport si asistenta Directorului General, in bunul mers al companiei;
- Managementul relatiei si asigurarea corespondentei scrise (romana si engleza) si telefonice, cu furnizorii, clienti si parteneri;
- Stabilirea de intalniri cu prospectii, clientii, furnizorii si parteneri;
- Gestionarea agendei zilnice a managerului si informarea in timp util a superiorului asupra activitatilor programate;
- Participarea la sedinte, intocmirea minutelor si asigurarea serviciilor de protocol;
- Realizarea de prezentari si rapoarte in Power Point;
- Intocmirea unor analize de business specifice, in Excel;
- Organizarea detaliilor legate de deplasarea Directorului General in delegatii (bilete de avion, cazare, restaurant);
- Gestionarea fluxului de documente din cadrul societatii;
- Redactarea, urmarirea si actualizarea contractelor comerciale;
- Intermedierea si asigurarea unei comunicarea interdepartamentale eficiente.

CERINTE

- Studii superioare absolvite, preferabil intr-unul dintre domeniile: Marketing, Comert, Finante- Banci;
- Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat; stapanirea la nivel mediu a unei a doua limbi straine de circulatie internationala, reprezinta un avantaj;
- Foarte bune abilitati de operare PC (Word, Excel, Power Point, Outlook);
- Dinamism, energie, o foarte buna viteza de reactie;
- Excelente abilitati de comunicare, verbala si in scris;
Inteligenta peste medie, gandire analitica, caracter organizat si cu accent pe detalii, atentie distributiva buna;
- Tact, diplomatie; prezenta de spirit;
- Caracter integru, simt de raspundere, orientare spre rezultat si calitate;
- Un foarte bun management al timpului.

BENEFICII OFERITE

- Salariu peste media pietei;
- Abonament la clinica medicala privata;
- Discount la abonamentul salii de fitness;
- Conditii de lucru moderne si placute;
- Colectiv tanar si suportiv.

DESCRIEREA FIRMEI

HR Solutio este un brand al companiei Fidodava SRL.
HR Solutio este furnizor de servicii complete si integrate, de resurse umane, punandu- va la dispozitie solutii de eficientizarea a activitatilor de:
- recrutare si selectie de personal; Executive Search;
- administrare de personal si salarizare;
- evaluarea individuala si profesionala a angajatilor;
- dezvoltarea resurselor umane prin training, coaching, teambuilding evolutiv;
- consultanta in managementul resurselor umane.