Asistent manager

Rhenus Logistics SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Jobul presupune stabilirea intalnirilor de afaceri ale administratorului, comunicarea permanenta cu acesta si cu clientii nostri ( in engleza si/sau germana ), organizarea documentelor primite si emise ( verificarea facturilor primite si emiterea facturilor catre clienti ) etc.

CERINTE

- Absolventa studii superioare;
- Cunostinte temeinice de limba engleza si / sau germana, vorbit si citit;
- Disponibilitate pentru program prelungit;
- Abilitati de comunicare;
- Abilitati de organizare administrativa ( stabilire intalniri, emitere facturi fiscale etc ).

Rhenus Logistic este un grup de firme cu activitatea preponderenta in Transporturi si Logistica. Activand in acest domeniu de peste 90 de ani, cu peste 200 de puncte de lucru si peste 13.000 de salariati in Toata Europa, Rhenus Logistics este unul dintre cei mai mari furnizori de Logistica si servicii de Transport din toata Europa.