Asistent Logistica - URGENT!

ACED CONSULT SERVICES SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordonarea fluxului de intrare si iesire cu planul de productie.
- Intocmeste, supervizeaza si controleaza respectarea calendarului firmei, a termenelor limita, a aprobarilor pentru fiecare stadiu al procesului complex de realizare a productiei in spiritul politicii de companie si al unei optimizari si eficientizari a procesului de lucru si de satisfacere a comenzilor clientilor.
- Dezvolta, analizeaza, evalueaza si stabileste prioritatile, etapele de realizare si datele de finalizare - impreuna cu Coordonatorii de Departament.
- Preia si gestioneaza toate comenzile primite.
- Asigura comunicarea interdepartamentala.
- Verifica toate comenzile inainte de livrarea acestora la client.
- Actualizeaza zilnic situatiile planificarilor de lucrari si urmareste respectarea graficului acestora.
- Intocmeste rapoarte de activitate si diverse alte rapoarte solicitate de superiori.

CERINTE

- Experienta min. 2 ani intr-un post similar.
- Capacitate de analiza si sinteza a informatiilor si a datelor.
- Excelenta cunoastere operare PC, in special excel
- Personalitate placuta, jucator de echipa.

Trasaturi de personalitate:
- calmitate in conditii de solicitare maxima
- perseverenta si tenacitate in urmarirea scopurilor
- orientata catre rezultatul final

Abilitati si competente:
- de a comunica deschis si eficient
- de a negocia in stilul "eu castig/tu castigi"
- de organizare si de coordonare a resurselor alocate diverselor proiecte
- de a lucra in echipa
- capacitate de efort sustinut
- excelente cunostinte operare PC - MS Office

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant, mediu profesionist de lucru.

A.C.E.D. CONSULT SERVICES, cu o experienta de peste 13 ani pe piata romaneasca, se adreseaza companiilor multinationale, oferind un pachet de servicii integrate - traduceri, localizare, prelucrare grafica, tiparire.
Portofoliul de clienti al firmei noastre contine companii de notorietate mondiala din cele mai variate domenii de activitate.