Asistent Logistica (piese de schimb)

BERGERAT MONNOYEUR

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmeste cererile de oferta catre furnizorii de piese de schimb
- Realizeaza si urmareste comenzile de piese de schimb
- Organizeaza si urmareste transporturile si documentele de import
- Introduce piesele de schimb in stoc, utilizand programul informatic de gestiune stoc
- Realizeaza raportarile lunare specifice

CERINTE

-Cunostinte tehnice generale
- Buna cunoastere a limbii engleze
- Bune cunostinte de operare PC (Excel, Word)

Constituie avantaje:
- Experienta anterioara in domeniul logisticii
- Cunoasterea limbii franceze

Profil personal
Seriozitate, dinamism, spirit de echipa
Buna capacitate organizatorica

BENEFICII OFERITE

-Salariu atractiv, corespunzator responsabilitatilor postului
- Sansa de formare si dezvoltare profesionala
-Posibilitatea de a lucra intr-un mediu international si competitional, intr-o companie de prestigiu, aflata in plina dezvoltare

Postul este localizat la sediul nostru social din Mogosoaia, jud. Ilfov.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Suntem BERGERAT MONNOYEUR Romania, societate cu capital francez creata in 1991, cu sediul in Mogosoaia - Ilfov, parte a grupului centenar Monnoyeur.
Avem onoarea de a fi unic distribuitor CATERPILLAR in Romania.
Comercializam si oferim servicii post-vanzare pentru: utilaje constructii; stivuitoare; echipamente constructie si intretinere drumuri; echipamente mine si cariere; compresoare.
Asiguram acoperire nationala si sprijin local clientilor nostri, din puncte de service situate in Bucuresti, Timisoara, Cluj-Napoca, Brasov, Iasi, Piatra-Neamt, Galati, Constanta, Pitesti si Craiova.