Asistent Logistica

ISG Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigură întocmirea corectă a rapoartelor, scrisorilor, memo-urilor la nivelul de acurateţe şi oportunitate stabilite.

- Traduce în scris şi oral materiale ce conţin terminologie tehnică de specialitate, pentru asigurarea comunicării adecvate.

- Răspunde, în numele managerului, corespondenţei, problemelor şi întrebărilor directe, conform indicaţiilor primite.

- Stabileşte întâlnirile, vizitele şi aranjamentele de călătorie pentru manager, astfel încât timpul să fie utilizat eficient.

- Coordonează aranjamentele pentru şedinţe, asigură pregătirea materialelor adecvate, pentru buna desfăşurare a acestor întâlniri.

- Menţine şi actualizează arhiva departamentului, asigurând accesul facil la documentaţie.

- Verifică şi satisface cererile angajaţilor în vederea utilizării autoturismelor în interes de serviciu, astfel încât să fie respectată ordinea priorităţilor, conform procedurilor stabilite.

- Organizează activitatea administrativă în cadrul biroului.

- Asigură şi răspunde de păstrarea confidenţialităţii informaţiilor utilizate.

CERINTE

- Studii superioare;

- Experienta minim 1 an;

- Limba engleza ¿ nivel avansat, atat scris cat si vorbit ;

- Foarte bune cunostinte operare calculator;

- Foarte buna capacitate de organizare, planificare si actiune ;

- Orientare catre client ;

- Discretie, integritate ;

- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere ;

- Corectitudine ;

- Proactivitate;

- Capacitate de a lucra sub presiunea termenelor limita.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant.

Firma mixta romano-austriaca ISG Romania este prezenta pe piata romaneasca din 1999. Incepandu-si activitatea in Ungaria si in Republica Ceha, in prezent ISG furnizeaza servicii specializate in domeniul resurselor umane in tarile Europei Centrale si de Est. ISG are astazi parteneri in Croatia, Cehia, Germania (Stuttgart, Frankfurt), Romania, Serbia, Slovacia, Slovenia. In Austria, ISG acopera intreg teritoriul prin reprezentantele sale din : Vienna, Villach, Graz, Tyrol, Salzbourg, St. Poelten si Wiener Neustadt.