ASISTENT LABORATOR

CLINICA ROMGERMED S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

- raspunde de corecta utilizare a echipamentelor de analiza;
- executa analize conform procedurii specifice de analiza si raspunde de exactitatea si promptitudinea analizelor efectuate;
- inregistreaza datele rezultate din masuratori in caietele de lucru;
- identifica posibilele neconformitati;
- monitorizeaza temperatura mediului ambiant si temperatura inregistrata in frigidere si congelatoare
- efectueaza hemoleucograma completa;

CERINTE

- Studii medii de specialitate – Scoala Postliceala Sanitara
- Specializare in medicina de laborator
- Operare Calculator – nivel mediu
- Abilitati de comunicare;
- Adaptare la munca in echipa;
- Rezistenta la stres.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru dinamic,
- posibilitati de dezvoltare a carierei;
- pachet salarial atractiv.

Medical Group RomGerMed este singurul lant de centre medicale cu acoperire nationala.
Medical Group RomGerMed deserveste peste 300 000 de abonati din toata tara grupati in peste 2500 de societati comerciale printre care amintim Carrefour Romania, Electrica Muntenia, Primaria Capitalei, Protocolul de Stat, etc.