BROKER DE ASIGURARI

RISK PREVENT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- identificarea clientilor tinta si a modalitatilor de abordare
- promovarea produselor de asigurare catre clienti
- avizarea ratelor de plata si a reinnoirilor
- avizarea actelor aditionale si a modificarii riscurilor
- avizarea daunelor, asistenta clientului pentru intocmirea dosarului de dauna si urmarirea platii
- insotirea inspectorului de risc in cadrul evaluarii riscului
- up-selling si cross-selling conform profilului clientului
- insusirea cunostintelor de specialitate necesare pentru autorizarea CSA si obtinerea codului RAF

CERINTE

- preferabil sa aiba deja un portofoliu de clienti format in domeniile (financiar, imobiliare, suplimente nutritive, evaluare, contabilitate, medical, profesii liberale)
- cunostinte de operare pe calculator si navigare pe Internet
- studii universitare absolvite
- dinamism, perseverenta, responsabilitate, politete, rabdare, calm, persuasiune

BENEFICII OFERITE

- parteneriat cu broker de top; training de specialitate in produse de asigurare
- coordonare si suport de specialitate in activitatea de promovare, negociere si administrare cont
- platforma de operare si administrare polite
- sistem de bonusare motivant, cu retinerea la sursa a impozitelor; se accepta si colaborare cu SRL