Asistent in brokeraj (Agent asigurari)

Freedom Insurance Broker

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Atragerea de clienti si cresterea portofoliului;
-Indeplinirea obiectivelor de vanzari in functie de strategia si obiectivele companiei;
-Identificarea nevoilor de asigurare ale clientilor, persoane fizice si juridice, oferirea de consultanta specializata, gasirea celor mai potrivite solutii in functie de conditiile date;
- Procesarea in conditii de confidentialitate a informatiilor si documentelor clientilor si a potentialilor clienti;
- Verificarea politelor de asigurare si transmiterea lor catre clienti;
- Urmarirea incasarii ratelor de asigurare;
-Realizarea de analize si raportari cu privire la activitatea proprie;
-Monitorizare permanenta a contractelor, incasarilor si a rezultatelor obtinute.

CERINTE

- Minim studii medii;
- Experienta in vinzari asigurari reprezinta un avantaj;
-Capacitatea de a analiza, identifica si valorifica oportunitatiile de vanzare;
-Aptitudini excelente de comunicare si persuasiune
-Orientare catre rezultate;
-Optimism, atitudine pozitivă, prezenţă agreabilă;
-Orientarea catre o colaborare pe termen lung;
-Cunostinte operare MS Office.

BENEFICII OFERITE

- Program de lucru flexibil;
-Venituri substantiale in functie de rezultate;
-Venituri rezultate din posibilitatea reprezentarii principalelor companii de asigurare;
-Training-uri de instruire cu personal specializat ;
-Planuri de cariera si dezvoltare profesionala ;
-Posibilitati reale de promovare;

Puteti timite CV si pe adresa asigurari.freedom@gmail.com

Freedom Insurance Broker este o societate de brokeraj, cu activitate in domeniul serviciilor financiare din domeniul asigurarilor .
Scopul societatii este acela de a oferi clientilor LIBERTATEA DE A ALEGE asigurarea si Compania de asigurari care li se potriveste.
Dispunem de o echipa profesionista, cu experienta in domeniul asigurarilor si cel al brokerajului in asigurari, oferim servicii la un inalt standard profesional precum si promptitudine in rezolvarea solicitarilor si problemelor clientilor.