ASISTENT IMPORTURI

GREEN NET SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Initiere si dezvoltare colaborari furnizori externi;
- Realizarea activitatilor cu privire la importul produselor;
- Monitorizarea concurentei si realizarea de studii de piata;
- Elaborarea materialelor publicitare si a ofertelor promotionale.

CERINTE

- Studii superioare;
- Cunostinte de limba engleza (scris + vorbit) - nivel avansat; cunostinte franceza / italiana constituie un avantaj;
- Cunostinte operare PC ( MsOffice – Word, Excel, Power Point) – nivel avansat si viteza in operarea pe calculator;
- Experienta anterioara in pozitii similare (constituie un avantaj);
- Excelente abilitati de comunicare si interrelationare personala;
- Bune abilitati de organizare, de lucru in ritm alert.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- posibilitati de training si dezvoltare profesionala.

Lansata cu sapte ani in urma, Green Net este specializata in import si distributie de produse cosmetice/ dermato-cosmetice, produse naturiste/ suplimenti nutritivi si parafarmaceutice ale unor game varf de lance in pietele internationale de provenienta. Green Net si-a dobandit recunoasterea locala ca si distribuitor, dar si pe plan international ca reprezentant al unor marci importante, datorita rolului sau de gestionar al relatiei producator – retailer – consumator final, datorita rezultatelor sale si stilului sau antreprenorial.
Green Net a devenit unul dintre cei mai importanti distribuitori pentru cateva din marcile europene de succes:
- Aboca, Esi, Bottega Verde, Bios Line, Foltene, Selsun, Fresh & Clean, Programme Solaire, Sisma, Solidea, Ben Ped – Italia, Skincode – Elvetia, Lineance – Franta, Erba Vita - San Marino.
GREEN NET SA este membra a grupului de firme FARMEXIM - HELPNET - GREEN NET.