Asistent IMAGINE MAGAZINE

reteaua de magazine \"Meli-Melo-Paris\"

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizarea conceptului de decor al vitrinelor folosind cele mai semnificative produse, in conformitate cu tendintele modei, in functie de sezon, promotie sau eveniment;
- implementarea designului vitrinei si sustinerea briefingului pentru decorarea vitrinelor intregii retele de magazine (Bucuresti si Provincie);
- asistenta in dezvoltarea si mentinerea imaginii magazinelor la standardele dorite;
- activitati de monitorizare a pietei;
- activitati administrative (gestionare materiale promotionale, relatia cu furnizorii);
- suport in activitatile curente ale departamentului.

CERINTE

- cunostinte Marketing/design interior/ design vitrine;
- cunostinte Corel, Adobe Photoshop;
- creativitate, imaginatie, simt estetic dezvoltat;
- bun observator, capacitate de analiza si atentie la detalii;
- abilitati de comunicare si negociere;
- responsabilitate si simt organizatoric;
- orientare catre rezultate si respectarea termenelor limita;
- disponibilitate deplasare in tara;
- permis auto - cat B (reprezinta un atu)

BENEFICII OFERITE

- oportunitati de construire si dezvoltare a carierei intr-un mediu profesionist si dinamic.

|MELI MELO - PARIS| este o cunoscuta retea de magazine frantuzesti ce comercializeaza bijuterii fantezie si accesorii dama. Cu 14 magazine in Bucuresti si 22 in provincie (Cluj, Iasi, Brasov, Timisoara, Targu Mures, Constanta, Baia-Mare, Ploiesti, Suceava,Rm.Valcea), brandul MELI-MELO PARIS a devenit in ultimii ani un punct de referinta si leader de piata in domeniul sau.