Asistent HelpDesk

CATAVENCU S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Asambleaza (dupa caz), conecteaza, da in folosinta si intretine diverse echipamente precum: statii de lucru, telefoane, imprimante, monitoare, alte periferice
- Aplica imagini software, instaleaza si configureaza sisteme de operare, drivere, aplicatii, etc.
- Monitorizeaza buna functionare a echipamentelor din sfera sa de activitate
- Intretine la zi documentatia de sistem pentru echipamente client (statii de lucru, imprimante locale, etc)
- Participa la inventarierea sistemului informatic
- Raspunde direct la solicitari din partea utilizatorilor

CERINTE

a)Obligatorii
-absolvent de bacalaureat
- experienta minim 1 an intr-un mediu de lucru cu cel putin 10 utilizatori
- cunostinte AVANSATE hardware: asamblare si depanare sisteme de calcul, cunoastere foarte buna a tuturor perifericelor de calculator
- cunostinte de retelistica si/sau cablare structurata (sertizare de cabluri, mufe de retea etc)
- cunoastere AVANSATA a Windows XP Professional si a aplicatiilor de birou (Microsoft Office, Internet Explorer, arhivatoare, antivirusi etc)
- persoana organizata, capabila de lucru in echipa

b)Optionale
- absolvent de facultate (preferabil tehnica), sau in curs de absolvire
- certificare Microsoft (MCP Windows XP) sau CompTIA (A+)
- experienta cu aplicatii de clonare (Acronis, Ghost etc)
- carnet categoria B

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru dinamic, cu posibilitati reale de dezvoltare profesionala

Grupul Realitatea-Catavencu editeaza publicatiile Academia Catavencu, Cotidianul, Money Express, Business Standard, Investitii si Profit, Le Monde Diplomatique, Idei in Dialog, reteaua 24 FUN, Tabu, Superbebe, Psihologia azi, J\'adore, IQads, Bucataria pentru Toti si Aventuri la Pescuit; televiziunile Realitatea TV, Money Channel, Romantica; reteaua de radio Guerrilla si Realitatea FM; agentia de stiri NewsIn si reteaua in-store advertising Monopoly TV. www.gruprc.ro