Asistent Financiar

Fundatia Romanian Angel Appeal

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam Asistent Financiar, pentru proiecte cu durata de 3 ani. Postul va fi disponibil incepand cu 1 Octombrie 2010 si este pentru Bucuresti. Cei interesati sunt rugati sa trimita un CV si o scrisoare de intentie la adresa management@raa.ro in atentia Dnei Silvia Asandi, pana la data de 31 august 2010, ora 17.00, mentionand la subiect titlul jobului vizat.

Principalele atributii:
Realizeaza inregistrarea zilnica in sistemul on-line de raportare a platilor efectuate in numerar si prin banca in cadrul proiectelor
Asista Managerul Financiar in alcatuirea rapoartelor financiare, a cererilor de rambursare catre finantatori si la pregatirea documentatiei pentru recuperarea TVA
Asista Managerul Achizitii in intocmirea documentatiei si gestionarea activitatilor de achizitie
Asista Managerul Financiar isi Managerul Achitzitii in comunicarea cu partenerii si finantatorii organizatiei
Respecta procedurile financiar-contabile interne

CERINTE

Studii superioare in domeniul stiintelor economice (contabilitate, finante-banci etc.)
Nivel avansat de cunoastere a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Outlook, Power Point, navigare Internet)
Atentie crescuta la detalii
Capacitate de lucru in echipa
Atitudine proactiva si orientata catre client

Fundatia Romanian Angel Appeal (RAA) este o organizatie non-profit infiintata in anul 1991, certificata ISO 9001:2008, care realizeaza programe de sanatate publica, asistenta medico-sociala, educatie si servicii pentru sanatatea mamei si a copilului. Pentru mai multe informatii privind activitatea Fundatiei Romanian Angel Appeal accesati paginile de internet: www.raa.ro si www.fondulglobal.ro