Asistent financiar

REMEDIO FARMACII

Job expirat

RESPONSABILITATI

-operare plati interne si externe pe 4-5 programe de plati electronice
-urmarirea scadentelor la plata pt. furnizori importanti, OMW, ROMTELECOM, Electrica, Distrigaz etc.
-urmarirea si plata scadentelor de plata la credite si contracte de Leasing, chirii etc.
-plata impozitelor, taxelor, salariilor, etc
-participa la planificarea numerarului;
-participa la elaborarea de studii si analize;
-urmareste bugete;
-reconciliere date cu furnizori, interrelationare intre furnizori si dep contabilitate
-realizare programari plati, scadentare, etc
-urmarire cash flow bugetat/realizat
-pregatire situatii/date in vederea raportarilor financiare
-conlucrare in realizarea rapoartelor financiare lunare, buget, etc

CERINTE

- experienta anterioara in domeniul financiar de minim 1 an;
- limba engleza fluent (vorbit/scris/citit);
- cunostinta altor limbi straine constituie avantaj;
- studii superioare economice finalizate;
- cunostinte operare PC (pachetul Office);
- abilitati de analiza a informatiilor;
- atitudine centrata pe obiective;
- fire energica, dinamica, foarte inteligenta;

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv;
- climat organizational placut;
- formare profesionala continua;

Remedio reprezenta un lant farmaceutic aflat intr-o puternica campanie de relansare si expansiune, la nivel national.
Cu un important aport de investitii, lantul Remedio beneficiaza de experienta lanturilor farmaceutice din Marea Britanie, Islanda, Croatia si alte tari din Europa.

Remedio este interesat de recrutarea unei echipe experimentate, dormice de a lucra intr-un mediu professional, solicitant, dar si bogat in motivatii.