Asistent Executiv (analist financiar senior)

Montero Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la organizarea d.p.d.v. economic si financiar a firmei si asista celelalte departamente in luarea deciziilor din punct de vedere financiar; gestionarea si urmarirea actelor contabile; planificarea incasarilor si platilor;
- Se subordoneaza si asista Directorul General pe probleme economico-financiare;
- Asigura identificarea la timp a fenomenelor negative, a deficientelor de gestionare a activitatii unitatii si ia masurile cu caracter preventiv pentru asigurarea bunului mers a activitatii economico-financiare;
- Realizarea de evidente financiare (debitori/creditori; plati/incasari, buget estimat/realizat);
- Raportari financiare periodice catre managementul superior al companiei;
- Gestionarea documentelor fiscale;
- Managementul lichiditatilor;
- Asigurarea operativitatii activitatii administrative;
- Implementarea deciziilor adoptate de catre managementul superior al companiei.

CERINTE

- studii superioare de profil economic;
- cel putin 2 ani experienta intr-o pozitie similara;
- cunostinte de operare pe calculator;
- inteligenta peste nivelul mediu (capacitate de analiza si sinteza, memorie dezvolatata, judecata rapida, capacitate de deductie logica);
- usurinta in exprimarea ideilor;
- capacitate de relationare interumana;
- adaptare la sarcini de lucru schimbatoare;
- echilibru emotional.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru profesional si concurential;
- formare profesionala specializata;
- salariu motivant.

M-GRUP reprezinta un ansamblu de 23 de companii cu activitãti diverse, orientate în principal cãtre sectoarele farmaceutic/IT/imobiliar/productie.
Numarul de angajati pe Bucuresti este in prezent de aproximativ 700.
Montero, membra a M-grup, a fost infiintat in 1993, ca societate mixta romano-slovena si are in prezent 10 filiale in toata tara, acoperind astfel zonele cele mai importante: Bucuresti, Braila, Brasov, Constanta, Craiova, Cluj, Iasi, Oradea, Sibiu, Timisoara.
www.montero.ro
Domenii de activitate ale M-grup:
- Import si distributie de produse farmaceutice si parafarmaceutice, dispozitive medicale, produse veterinare;
- Produse si servicii informatice
www.monterosoft.ro
- Servicii de asigurarea calitatii;
- Servicii media;
- Productie de bunuri: materiale stomatologice, instrumentar stomatologic si chirurgical, mobilier farmaceutic, confectii metalice;
- Servicii imobiliare