Asistent Executiv (Analist Financiar Senior)

SIMAR INDUSTRIAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Participa la organizarea d.p.d.v. economic si financiar a firmei si asista celelalte departamente in luarea deciziilor din punct de vedere financiar; gestionarea si urmarirea actelor contabile; planificarea incasarilor si platilor;
- se subordoneaza si asista Directorul General pe probleme economico-financiare;
- asigura identificarea la timp a fenomenelor negative, a deficientelor de gestionare a activitatii unitatii si ia masurile cu caracter preventiv pentru asigurarea bunului mers a activitatii economico-financiare;
- realizarea de evidente financiare (debitori/creditori; plati/incasari, buget estimat/realizat);
- raportari financiare periodice catre managementul superior al companiei;
- gestionarea documentelor fiscale;
- managementul lichiditatilor;
- asigurarea operativitatii activitatii administrative;
- implementarea deciziilor adoptate de catre managementul superior al companiei.

CERINTE

- studii superioare de profil economic;
- cel putin 2 ani experienta intr-o pozitie similara;
- cunostinte de operare pe calculator;
- inteligenta peste nivelul mediu (capacitate de analiza si sinteza, memorie dezvolatata, judecata rapida, capacitate de deductie logica);
- usurinta in exprimarea ideilor;
- capacitate de relationare interumana;
- adaptare la sarcini de lucru schimbatoare;
- echilibru emotional.

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru profesional si concurential;
- formare profesionala specializata;
- salariu motivant.

SIMAR SA Bucuresti (pina in 1991 - ISTIUAPS) a fost fondata in 1955 ca furnizoare de echipamente, piese de schimb si service aferent, pentru domeniul industriei cimentului si a materialelor de constructii. In 1996, SIMAR S.A. devine companie cu capital privat 100%, iar in martie 2003, devine membra M Grup.

Sub aceeasi denumire, cea de SIMAR, in 2003, fuzioneaza activitatile a 5 societati distincte: una profilata pe servicii metrologice, si patru societati de productie profilate pe: prelucrari mecanice si echipamente/constructii metalice, constructii - montaj, instrumente/dispozitive medicale si timplarie.

www.simarindustrial.ro