Asistent Executiv

Pioneer Asset Management SAI SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Activitati secretariale si asistenta management
- Asistenta la organizarea intalnirilor
- Relatii cu clientii si partenerii de afaceri
- Activitati administrative legate de activitatea biroului

CERINTE

- Studii medii sau superioare
- Experienta pe pozitii similare constituie un avantaj
- Abilitatea de a lucra in echipa
- Deschidere si dorinta de a invata
- Spirit organizatoric si initiativa
- Cunostinte bune de operare pe calculator
- Cunostinte bune de limba engleza

BENEFICII OFERITE

Oferta in functie de experienta si abilitatile candidatului

Pioneer Asset Management SAI SA este societatea de administrare a investitiilor infiintata in Romania de catre Capital Invest GmbH si HVB Bank Romania SA. Lansata in anul 2004 sub numele CA IB Asset Management, societatea a intrat ulterior sub brandul Pioneer Investments devenind membra a UniCredit Group.
Pioneer Asset Management este prima societate de administrare a investitiilor din Romania care lanseaza fonduri deschise de investitii cu o politica investitionala orientata catre pietele de capital din Uniunea Europeana. Societatea imbina expertiza dobandita la nivel de grup de-a lungul mai multor decenii cu preocuparea de a descoperi oportunitati investitionale locale si ofera atat servicii de administrare a fondurilor de investitii, cat si servicii de administrare a portofoliilor de investitii.
Cu o prezenta datand inca din 1928, Pioneer Investments administreaza in prezent peste 250 miliarde de Euro pe principalele piete financiare ale lumii.