Asistent Director Retea Dealeri

GERMANOS TELECOM ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Responsabil de centralizarea comenzilor si directionarea lor catre departamentele implicate in proces (Logistica, Financiar);
- Monitorizeaza circuitul ¿comanda ¿ livrare¿, avand in vedere planificarea existenta si termenele stabilite; in acest sens pastreaza un contact permanent cu Departamentul Logistica;
- Colaboreaza cu Departamentul Aprovizionare ¿ urmand indicatiile superiorului direct ¿ pentru a estima necesarul de produse (telefoane mobile);
-Colaboreaza cu Departamentul Financiar si se asigura, inainte de lansarea comenzilor, ca respectivii clienti au respectat termenii de scadenta ai contractelor;
- Pastreaza un contact continuu cu clientii si se asigura ca acestia sunt permanent informati asupra stocului disponibil de marfa.
- Pregateste - sub indrumarea sefului de department ¿ si trimite saptamanal catre dealeri un buletin informativ;
- Actualizeaza baza de date clienti;

CERINTE

- Studii superioare (sunt considerate un avantaj);
- Preferabil exeprienta de lucru intr-un domeniu de activitate similar;
- Fluenta in lb. romana si engleza;
-Bune cunostinte de operare PC (Excel, Word, Power Point);
- Persoana cu abilitati organizatorice si de comunicare/persuasiune, tenace si motivata, orientata spre obtinerea de rezultate, entuziasta si rezistenta la stres;

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru tanar, dinamic.
- Posibilitatea de a dezvolta o cariera.

Suntem o companie internationala aflata intr-o continua dezvoltare, dealer COSMOTE, avand in Romania peste 120 magazine care comercializeaza telefoane mobile si accesorii, baterii speciale, calculatoare, aparate foto, si alte produse electronice.