ASISTENT DIRECTOR IT

SC UTI GRUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- urmarirea agendei de lucru a directorului de directie si informarea acestuia cu privire la modificarile aparute
- stabilirea ordinii de prioritati in intocmirea lucrarilor zilnice si in informarea directorului de directie cu privire la ce s-a intamplat in ziua respectiva
- informarea, zilnica, a directorului de directie cu privire la activitatea membrilor directiei (delegatie, concediu de odihna etc). Membrii colectivului au obligatia de a anunta asistenta ori de cate ori parasesc firma si care este motivul plecarii
- informarea directorului de directie cu privire la corespondenta interna si externa primita si modul de rezolvare
- redactarea corespondentei directiei (fax-uri, memo-uri, e-mali-uri, note interne etc)
- informarea membrilor directiei cu privire la continutul corespondentei interne si externe

CERINTE

- studii superioare in domeniul IT si/sau economic
- gandire analitica, atentie la detalii, capacitate de sinteza, atentie distributiva;
- cunostinte de operare PC (MS Office, Internet Explorer);
- engleza: nivel mediu

Grupul de firme UTI exista din 1990 pe piata romaneasca si are in componenta sa peste 60 de firme care, in functie de specificul obiectului de activitate, sunt structurate, in 5divizii:
- Divizia de Sisteme de Securitate si Militare
- Divizia IT&C
- Divizia Instalatii si Constructii
- Divizia Mentenanta si Administrare.
- Divizia Produse